Manuel Langer

Manuel Langer

Sporządzony przez dyrektora SP ZOZ w Proszowicach, Łukasza Szafrańskiego, program naprawczy, który miał wyciągnąć placówkę z kłopotów spowodowanych brakami kadrowymi, nie został zatwierdzony przez Radę Powiatu.

Ponad 370 hektarów będzie miał park kulturowy Nowa Huta. Tak zadecydowali radni podczas środowej sesji Rady Miasta Krakowa. Nowy park ma chronić unikalny układ urbanistyczny i wyjątkową architekturę w najstarszej części dzielnicy, która w tym roku obchodzi swoje 70-lecie.

W Wieliczce, przy ulicy Krakowskiej 22 powstał 66 sklep sieci Leroy Merlin. Obiekt ten posiada wyjątkową strefę projektowania oraz największy w okolicy dział drzewny i sanitarny. Do dyspozycji klientów jest dostępnych ok. 600 miejsc parkingowych, zlokalizowanych przed sklepem, jak i na jego dachu.

W związku z przeniesieniem siedziby Szpitala Uniwersyteckiego UJ z ul. Kopernika na ul. Jakubowskiego w Krakowie Prokocimiu od wczoraj odbywa się przewóz pacjentów z oddziałów szpitalnych.

We wtorek, 19 listopada na dziedzińcu krakowskiego magistratu została odsłonięta rzeźba Anny Kijowskiej. Uroczystość była kulminacją serii projektów, mających na celu zacieśnianie współpracy i przyjaźni Krakowa i Kijowa. W wydarzeniu wzięła udział oficjalna delegacja Kijowa – na czele z wicemerem miasta, Wałentynem Mondryjiwskim, oraz zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider.

Kancelaria prezydenta opublikowała pełen zapis wystąpienia Andrzeja Dudy oraz udostępniła nagranie wideo. Przedstawiamy obydwa poniżej.

Strona 1 z 665