Trwają przenosiny do Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Od Nowego Roku ośrodek będzie tętnił życiem – to „ziemia obiecana” i spełnienie marzeń podopiecznych i ich rodziców.

środa, 29 listopad 2017 11:06

Zdążyć przed wyburzeniem...

Napisał

Ceglane domy znikają jeden po drugim z krajobrazu wsi pszczyńskiej. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak piękne okazałe budownictwo nie jest przez nas doceniane? Na ten temat rozmawiamy z Dorotą Brauntsch, inicjatorką projektu „Ceglane Domy”.

Najwięcej głosów zdobył projekt dotyczący budowy Domu Ojca Pio w Pszczynie. Na co jeszcze głosowali mieszkańcy?

poniedziałek, 18 wrzesień 2017 22:04

Pomysły już są, pora na głosowanie

Napisał

W piątek 15 września rozpoczyna się głosowanie w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Tak jak w ubiegłych latach, do rozdysponowania jest 2 mln zł.

czwartek, 31 sierpień 2017 16:56

Akcja porządkowania Cmentarza Żydowskiego w Pszczynie

Napisał

W Pszczynie znajduje się jedna z najlepiej zachowanych i zadbanych nekropolii żydowskich na Śląsku. Sprawmy wspólnie, by stała się jeszcze piękniejsza.

środa, 30 sierpień 2017 21:59

Pszczyna będzie kompostować

Napisał

Mieszkańcy Pszczyny chcą zająć się kompostowaniem. W ten sposób mają uniknąć dodatkowych opłat za śmieci.

Ile osób postanowiło zdobyć górskie szczyty, by wesprzeć pszczyńskie hospicjum? Jak postępują prace przy budowie Domu Ojca Pio? I czym zajmują się poszczególne zespoły, działające w ramach organizacji? Na te i inne pytania odpowiada Teresa Buczak, Prezes Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

Stojaki na rowery będą ustawione przy wejściach do parku – przypominają organizatorzy Dni Pszczyny, którzy zwracają uwagę, iż na terenie imprezy masowej w sobotę i niedzielę obowiązuje zakaz wprowadzania rowerów.

Obywatele Ukrainy, którzy tymczasowo mieszkają na terenie gminy Pszczyna będą odprowadzać opłaty za śmieci. To jeden z celów spotkania, którzy wyznaczyli sobie przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz Straży Granicznej.

Strona 1 z 6