Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla 8 grudnia rozpoczęła sezon zimowy.

Miiłośnicy szusowania na nartach i snowboardzie spotkają się w piątek, 14 grudnia, od godz. 12.00 w Krynicy-Zdroju na ogólnopolskim otwarciu sezonu zimowego. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie stacja narciarska Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju, a podczas eventu nie zabraknie spotkań z Andrzejem Bargielem czy... Inspektorem Wawelkiem.
środa, 12 grudzień 2018 12:43

Święty Mikołaj z aniołkiem w Kamienicy

Napisała

Święty Mikołaj w asyście Aniołka  pojawił się 6 grudnia w Kamienicy. Rozdawał słodkie upominki wszystkich tym, którzy byli grzeczni.

W Niskowej podsumowano rok w Szkole Muzykowania Ludowego im. Mariana Fryca, działającej przy Regionalnym Zespole "Niskowioki". Dyplomy wręczyli uczniom starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.

Młodzież z Turcji, Włoch, Rumunii, Litwy i Grecji gościła w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, realizując projekt Erasmus pn. "Wiele kultur, jedna europejska tożsamość".

Szopki bożonarodzeniowe - to jedna z najpiękniejszych, ciągle żywych tradycji przedstawiania narodzin Jezusa, przybywających do niego aniołów i trzech króli.  Świadczy o tym organizowany już po raz 23. Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, w którym udział biorą sądeckie rodziny.

Można powiedzieć, że jego kampania prezydencka trwała blisko pięć lat. Po przegranej w 2014 roku zaledwie 188 głosami, w tym roku wygrał II turę wyborów przewagą ponad 6 tysięcy głosów. Z nowym prezydentem Nowego Sącza Ludomirem Handzlem rozmawia Marzena Gitler.

16 grudnia o godz. 20 w TVN po raz pierwszy będzie można zobaczyć na żywo relację z Gali Szlachetnej Paczki. A jak działa Szlachetna Paczka w rejonie Nowego Sącza? Komu w tym roku pomogła?

Z okazji Mikołaja i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia z inicjatywy wójta Bernarda Stawiarskiego, gmina Chełmiec zakupiła 1055 paczek świątecznych za około 74 tys. zł, którymi są obdarowywani seniorzy, dzieci niepełnosprawne oraz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych mieszkający na terenie gminy Chełmiec.

poniedziałek, 10 grudzień 2018 12:24

Chełmiec: Po prezenty na Jarmark

Napisała

Gmina Chełmiec zaprasza na Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy w Galerii Trzy Korony. Na zwiedzajacych przygotowano ponad 70 stoisk ze smakołykami i prezentami oraz koncerty. Jarmark odbedzie się od 14 do 16 grudnia.

Strona 1 z 28
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA