środa, 10 październik 2018 12:20

„Fala” jutro w Nowym Sączu – to tylko ćwiczenia!

Napisała

Co by było gdyby doszło do pęknięcia zapory wodnej w Sromowcach Wyżnych, a fala powodzi rozprzestrzeniała się wzdłuż Dunajca i dotarła do Nowego Sącza? Czy zdołano by ostrzec mieszkańców i przeprowadzić ewakuację? Czy służby powiatu nowosądeckiego są gotowe na takie i inne zagrożenia np. na atak terrorystyczny?

Sprawdzeniu i ocenie reakcji będą służyć ćwiczenia obronne, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego pod kryptonimem „Fala – 2018”, które jutro, 11 października odbędą się na terenie Nowego Sącza.

Ćwiczenia rozpoczną się już o godz. 7:30 rozwinięciem systemu kierowania akcją ratowniczą. Uruchomiony zostanie stały dyżuru prezydenta miasta, służb, inspekcji, straży oraz rektora PWSZ, powołany będzie Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego. Potem wszystkie służby podejmą działania wynikające z założonych hipotetycznie na czas ćwiczeń sytuacji występujących na terenie miasta.

O godz. 11 na terenie obiektów sportowych Instytutów Zdrowia i Kultury Fizycznej PWSZ odbędą się ćwiczenia praktyczne. Przewidziana jest ewakuacja pracowników i studentów PWSZ, spowodowana dwoma zagrożeniami: powodziowym oraz niebezpieczną przesyłką w sekretariacie Instytutu.

Około godz. 12:30 na parkingu obok rozwiniętego Komponentu Medycznego lub w razie niepogody w sali nr 12 Instytutu Kultury Fizycznej zaplanowano omówienie i zakończenie ćwiczeń.

inf. Biuro Pracowe UM Nowy Sącz, foto: Zapora Wodna w Niedzicy - powódź 1997

Loteria Orlen
Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.