„Fala” jutro w Nowym Sączu – to tylko ćwiczenia!

środa, 10 październik 2018 12:20

Co by było gdyby doszło do pęknięcia zapory wodnej w Sromowcach Wyżnych, a fala powodzi rozprzestrzeniała się wzdłuż Dunajca i dotarła do Nowego Sącza? Czy zdołano by ostrzec mieszkańców i przeprowadzić ewakuację? Czy służby powiatu nowosądeckiego są gotowe na takie i inne zagrożenia np. na atak terrorystyczny?

Sprawdzeniu i ocenie reakcji będą służyć ćwiczenia obronne, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego pod kryptonimem „Fala – 2018”, które jutro, 11 października odbędą się na terenie Nowego Sącza.

Ćwiczenia rozpoczną się już o godz. 7:30 rozwinięciem systemu kierowania akcją ratowniczą. Uruchomiony zostanie stały dyżuru prezydenta miasta, służb, inspekcji, straży oraz rektora PWSZ, powołany będzie Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego. Potem wszystkie służby podejmą działania wynikające z założonych hipotetycznie na czas ćwiczeń sytuacji występujących na terenie miasta.

O godz. 11 na terenie obiektów sportowych Instytutów Zdrowia i Kultury Fizycznej PWSZ odbędą się ćwiczenia praktyczne. Przewidziana jest ewakuacja pracowników i studentów PWSZ, spowodowana dwoma zagrożeniami: powodziowym oraz niebezpieczną przesyłką w sekretariacie Instytutu.

Około godz. 12:30 na parkingu obok rozwiniętego Komponentu Medycznego lub w razie niepogody w sali nr 12 Instytutu Kultury Fizycznej zaplanowano omówienie i zakończenie ćwiczeń.

inf. Biuro Pracowe UM Nowy Sącz, foto: Zapora Wodna w Niedzicy - powódź 1997

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualizacja: środa, 10 październik 2018 12:36
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

1 komentarz

 • Link do komentarza Sławek SQ9JYE środa, 10 październik 2018 20:33 napisane przez Sławek SQ9JYE

  Szkoda ! Wielka szkoda ! że Radioklub Sądecki SP9RNS posiadający porozumienie z Prezydentem Miasta http://radioklub.pl/news.php?readmore=29 działający w strukturach PZK SP-EmCom Sieci Łączności Kryzysowej http://radioklub.pl/spemcom
  i zrzeszający ludzi łączności amatorsko-profesjonalnej nie został zaproszony do udziału w w/w ćwiczeniach !
  Pozostaje mieć tylko nadzieję że w przypadku faktycznego zagrożenia ludzie w ten sposób potraktowani będą mimo wszystko pomagać !

 1. Więcej na GŁOS24
 2. BIZNES
 3. STYL ŻYCIA
 4. ZDROWIE I URODA
 5. MOTORYZACJA
 6. KULTURA
 7. SPORT
 8. TURYSTYKA
 9. EDUKACJA
 10. POLITYKA