poniedziałek, 10 grudzień 2018 12:39

Kokuszka: strażacy ruszyli na ratunek poszkodowanej kobiecie. Dojazd utrudniały ciężkie warunki

Napisała
Kokuszka: strażacy ruszyli na ratunek poszkodowanej kobiecie. Dojazd utrudniały ciężkie warunki PSP Nowy Sącz

Walkę z czasem i trudnymi warunkami atmosferycznymi stoczyli w sobotę strażacy w miejscowości Kokuszka w powiecie nowosądeckim. W oddalonym od drogi domu znajdowała się poszkodowana kobieta.

W sobotę około godziny 15.35 strażacy z PSP Nowy Sącz, OSP Piwniczna, OSP Głębokie oraz OSP Kosarzyska wyruszyli na pomoc poszkodowanej kobiecie. Seniorka znajdowała się w budynku oddalonym od miejsca postoju samochodów pożarniczych około 5-6 kilometrów. Strażacy musieli przesiąść się na lekkie samochody terenowe, które mogły pokonać kamieniste i wąskie ścieżki, a także oblodzone drogi leśne.

Kiedy ratownicy dotarli do rozwidlenia dróg, okazało się, że budynek znajduje się jakieś 250 metrów od nich. Ruszyli do niego pieszo po drodze spotykając ratowników medycznych, którzy wraz z członkiem rodziny pomagali iść poszkodowanej kobiecie.

- Strażacy udzielili pomocy ratownikom w transporcie osoby poszkodowanej do lekkiego samochodu terenowego, którym kobieta wraz z ratownikami medycznymi została przetransportowana do karetki pogotowia, która była oddalona od miejsca zdarzenia o około 4 kilometry po przeciwnej stronie góry. Ustalono również, że ratownicy medyczni wyważyli drzwi wejściowe drewnianego budynku mieszkalnego w celu udzielenia pomocy osobie poszkodowanej, która znajdowała się w pomieszczeniu kuchennym – informują strażacy z PSP Nowy Sącz.

Kobietę przetransportowano do szpitala w Nowym Sączu.

 

 

 

 

Źródło: PSP Nowy Sącz

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.