poniedziałek, 21 styczeń 2019 16:27

Nowy Sącz: Niespodzianka na 110-lecie Sandecji

Napisała

Sandecja Nowy Sącz przygotowuje dla kibiców ciekawą niespodziankę związaną bezpośrednio ze zbliżającymi się obchodami 110-lecia Sandecji, planowanymi na przyszły rok.

Rozpoczynają się prace nad bardzo obszerna publikacja w postaci książki, w której dokładnie opisane będą losy klubu w latach 1912 - 1939. Autorem został dobrze znany sądecki historyk Piotr Kazana, czyli niedościgniony autorytet w dziedzinie losów Sandecji i będzie to publikacja początkująca cykl opisujący całą historię klubu w kilku kolejnych tomach.

Autor zobowiązał się przygotować 400 stron maszynopisu w formacie A4 wraz z fotografiami, przypisami, bibliografią, wykazem skrótów oraz indeksem nazwisk i miejscowości. Skąd pochodzić będą wspomniane materiały? Warto przypomnieć o wizycie Piotra Kazany w Archiwum Historycznym Ukrainy we Lwowie, gdzie historyk przebywał w sierpniu 2018 na zlecenie MKS Sandecja S.A.

Publikacja to kolejny etap akcji „Ocalić od zapomnienia – Stwórzmy razem Muzeum Sandecji”.

inf. i foto: MKS Sandecja 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.