poniedziałek, 11 luty 2019 15:31

Nowy Sącz: PKP chcą zrewitalizować park przy dworcu kolejowym

Napisała

Polskie Koleje Państwowe SA złożyły wniosek w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego o dofinansowanie rewitalizacji parku przy dworcu PKP. Partnerem tego projketku jest Urząd Miasta Nowy Sącza. 

Rewitalizacja ma na celu przywrócenie historycznej kompozycji krajobrazowej parku. W ramach zadania przewidziano wykonanie nowej nawierzchni alei parkowych, wymianę istniejących ławek, koszy na śmieci, modernizację oświetlenia, wprowadzenie rzeźby kwiatowej, nowych nasadzeń i pielęgnację zieleni.

Szacowana wartość robót budowlanych wynosi około 2 500 000 zł. Jeżeli wniosek uzyska dofinansowanie, inwestorem będzie właściciel terenu, to jest PKP S.A.

Miasto zabezpieczyło środki na utrzymanie i pielęgnację zieleni w zrewitalizowanym parku, zobowiązało się do dbania o czystość i zimowe odśnieżanie terenu oraz utrzymanie w należytym stanie technicznym elementów małej architektury.

inf. i foto: UM Nowy Sącz

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.