środa, 13 marzec 2019 11:20

Sądecki szpital z nowoczesnym oddziałem pediatrycznym

Napisała

Zakończono remont oddziału pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. W ramach przebudowy dostosowano pomieszczenia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wydzielono poczekalnie dla pacjentów oraz pomieszczenie na szatnie i pokój socjalny dla rodziców.

W piątek, 22 lutego w uroczystym otwarciu zmodernizowanego oddziału uczestniczył marszałek Witold Kozłowski oraz Marta Malec-Lech z zarządu województwa. - Cieszę się, że mogę uczestniczyć w otwarciu zmodernizowanego oddziału pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu. Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji kolejnej, ważnej dla Małopolan inwestycji – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

W ramach przebudowy dostosowano pomieszczenia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wydzielono poczekalnie dla pacjentów oraz pomieszczenie na szatnie i pokój socjalny dla rodziców. Na oddziale znajduje się teraz 40 łóżek dla małych pacjentów. Co ważne, przy każdym z nich jest również fotel dla rodzica, bądź opiekuna, którzy będą mogli w bardziej komfortowych niż dotychczas warunkach wspierać swoje pociechy.

Oddział pediatrii powiększył się prawie dwukrotnie, co bezpośrednio wpłynie na komfort pacjentów. Modernizacja oddziału to koszt prawie 2 mln złotych, z czego ponad połowa to fundusze pochodzące z budżetu województwa – dodała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Nowy obiekt został podzielony na 11 pokoi, w tym 6 przeznaczonych jest dla dzieci młodszych (do 3 lat), 4 dla dzieci starszych (powyżej 3 lat) i 1 izolatkę. W oddziale znajduje się również świetlica dla dzieci, gdzie mogą się bawić, czytać i uczyć.
Całkowity koszt robót budowlanych to ponad 1,8 mln zł. Oddział został również doposażony w dodatkową aparaturę i sprzęt medyczny za prawie 200 tys. zł. Inwestycja została sfinansowana ze środków województwa w ramach RPO na lata 2014-2020.
Na miejscu nie mogło zabraknąć dyrektor szpitala, Lidii Zelek, a także ordynatora oddziału pediatrii, lek. Anny Lizoń. W otwarciu oddziału uczestniczyli również radni województwa: Marta Mordarska, Jadwiga Wójtowicz i Patryk Wicher.

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu jest jedynym szpitalem wojewódzkim w powiecie nowosądeckim. Zaliczany jest do jednostek wieloprofilowych, która oferuje pacjentom świadczenia zdrowotne w trybie lecznictwa stacjonarnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej z zakresu: chirurgii ogólnej, naczyniowej onkologicznej i urazowoortopedycznej, chorób wewnętrznych i zakaźnych, ginekologii, położnictwa, kardiologii, neurologii, pediatrii, pulmonologii, urologii, onkologii klinicznej, psychiatrii, alergologii, diabetologii, logopedii, hematologii, rehabilitacji i diagnostyki obrazowej.

Potrzeby zdrowotne pacjentów zaspokajane są przez wykwalifikowany personel medyczny z wykorzystaniem najnowocześniejszych dostępnych metod diagnostycznych i leczniczych. Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu jest Szpitalem III stopnia podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

inf. i foto: UMWM

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.