środa, 20 marzec 2019 12:29

Jubileusz sądeckiej szkoły branżowej

Napisała

W uroczystość Świętego Józefa - patrona rzemiosła - w sądeckim ratuszu odbyło się okolicznościowe spotkanie, które stanowiło okazję do złożenia życzeń i gratulacji, zarówno dla rzemieślników, jak i społeczności obchodzącej 25-lecie Rzemieślniczej Szkoły Branżowej. W tegoroczne święto sądeckiego rzemiosła wpisały się obchody 25-lecia, założonej i prowadzonej przez Cech Rzemiosł Różnych, Rzemieślniczej Szkoły Branżowej I stopnia im. Świętego Józefa.

W uroczystość Świętego Józefa - patrona rzemiosła - w sądeckim ratuszu odbyło się okolicznościowe spotkanie, które stanowiło okazję do złożenia życzeń i gratulacji, zarówno dla rzemieślników, jak i społeczności obchodzącej 25-lecie Rzemieślniczej Szkoły Branżowej.

Rzemieślnicza Szkoła Branżowa I stopnia im. Świętego Józefa powstała 1 września 1993 r. jako pierwsza w Polsce placówka oświatowa, prowadzona przez organizację rzemieślniczą, w której w systemie szkolenia dualnego (w szkole przedmioty teoretyczne, praktyczna nauka zawodu u pracodawcy – rzemieślnika) zdobywają wiedzę i umiejętności zawodowe uczniowie rzemiosła, pracownicy młodociani.

W podziękowaniu za owocną działalność edukacyjną, wkład w rozwój szkolnictwa zawodowego, zaangażowanie w trud wychowania młodego pokolenia, troskę o przyszłość „małej Ojczyzny” gratulacje w imieniu samorządu regionalnego oraz marszałka województwa Witolda Kozłowskiego złożyła Marta Mordarska, przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego wraz z radnym województwa Piotrem Lachowiczem.

inf. i foto: UMWM

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.