środa, 20 marzec 2019 15:24

Orlen Przedszkoliada Tour w Nowym Sączu

Napisała

We wtorek 12 marca na hali Instytutu Kultury Fizycznej sądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się Orlen Przedszkoliada Tour 2019. Lokalnym partnerem sportowym tego przedsięwzięcia była Sandecja.

Orlen Przedszkoliada Tour to największy w Europie cykl imprez o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Składa się on z ponad 70 imprez, w których udział bierze ponad 15 000 dzieciaków uczestniczących w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej przedszkoliada.pl. W bieżącej, ósmej już edycji impreza zawitała do Nowego Sącza. Do udziału w zabawie zaproszono m.in. zawodników Sandecji. Oprócz podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego w zabawie uczestniczyli m.in. rugbiści Biało-Czarnych, siatkarki Sandecji, czy też koszykarki UKS ŻAK.

Aktywne przedszkolaki brały udział nie tylko w zajęciach sportowych. Specjalnie dla nich przygotowano także mnóstwo innych atrakcji. Dostały kredki, którymi "pokolorowały sport". Odbyły się też warsztaty z ekologii.

Na koniec zmagań każdy z uczestników otrzymał od maskotki Przedszkoliady - Kangura pamiątkowe dyplomy, medale oraz niespodzianki przygotowane przez partnerów eventu. Nie obyło się bez rozdawania autografów przez zawodników Sandecji, przybijania „piątek” i wspólnych zdjęć.

Warto dodać, że Honorowy Patronat nad całym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

Inf. i foto: KS Sandecja

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.