poniedziałek, 15 kwiecień 2019 12:04

Nowy Sącz: Marsz Sybiraków odwołany

Napisała

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu poinformował, że nie odbędzie się zaplanowany na 17 kwietnia XIV Nowosądecki Marsz Pamięci Sybiraków. Powodem odwołania marszu jest trwająca ogólnopolska akcja strajkowa nauczycieli.

- Naszą ideą jest rozwijanie pragnienia pokoju, a także budowanie postawy szacunku i tolerancji zwłaszcza wśród młodzieży – mówiła kilka tygodni temu Maria Sowa, która wraz z Agnieszką Grucą są organizatorkami marszu.

Organizowana od 14 lat uroczystość miała rozpocząć się 17 kwietnia o godz. 9.00 mszą św. w kościele kolejowym w Nowym Sączu. Zwykle biorą w niej udział przedstawiciele władz miasta, stowarzyszeń, młodzież i mieszkańcy Nowego Sącza oraz sybiracy, których w rejonie żyje ok. 40. Marsz odbywa się ulicami miasta na Cmentarz Komunalny, gdzie odbywa się Apel Pamięci. Uroczystość miały uświetnić Orkiestra Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Kompania Reprezentacyjna SG oraz członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Niestety, w związku ze strajkiem, do którego 8 kwietnia przestąpili nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 , marsz w tym roku został odwołany.

Inf. UM NS, foto: arch UMNS

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.