piątek, 17 maj 2019 13:08

Noc Muzeów w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu. Jakie atrakcje w tym roku?

Napisała

W sobotę 18 maja za zwiedzanie przy księżycu oraz wiele innych atrakcji w ramach Nocy Muzeów zaprasza Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Wstęp 1 zł.

Od kilkunastu lat Noc Muzeów przyciąga prawdziwe tłumy zwiedzających w Krakowie, ale też innych małopolskich miejscowościach. W najbliższy weekend mieszkańcy województwa będą mogli wziąć udział w akcji… aż dwukrotnie. Po tradycyjnej piątkowej Nocy Muzeów w Krakowie odbędzie się bowiem sobotnia odsłona wydarzenia w pozostałych miastach Małopolski. Wystarczy zakup wspomnianej okolicznościowej monety za złotówkę, a bramy muzeów będą stały otworem!

W Nowym Sączu 18 maja dla zwiedzajacych otwarty będzie Gmach Główny Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 56. 

Program

18.00 – 21.00 Warsztaty tkackie, malarskie, drukarskie
19.00 – 22.00 Zwiedzanie magazynu studyjnego
19.00 – 20.00 Koncert chóru Gospel Silvio Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu
19.00 – 22.00 O sądeckich generałach opowiadać będzie Jarosław Jakubowski PTH
18.00 – 22.00 Prezentacja umundurowania 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Miłośników I PSP
22.00 – 23.00 off-Teatr Słowa „trzynastka” „Scenariusz na Parę” na motywach sztuki Bogusława Schaeffera „Scenariusz dla trzech aktorów”,
tekst i reżyseria: Jacek Mazanec, grają: Kinga Dobosz, Marcin Sarota, światło: Piotr Kołodziej

inf. i foto: UMWM

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.