czwartek, 23 maj 2019 19:36

Nowy Sącz: Strażnicy miejscy zapukają do tysięcy domów

Napisała

Urząd Miasta przeprowadzi spis pieców na paliwa stałe. Do 4 tysięcy domostw w Nowym Sączu zapukają Strażnicy Miejscy, którzy przekażą mieszkańcom list od prezydenta miasta Ludomira Handzla oraz sprawdzą, jakiego rodzaju piecem ogrzewany jest dom.

Powiedzą także o możliwości pozyskania środków na docieplenie budynków i wymianę źródła ciepła w ramach projektu „Czyste Powietrze”. To akcja, którą koordynuje Wydział Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza.

- Chcemy zweryfikować bazę danych o piecach na paliwo stałe w Nowym Sączu dlatego, że jest to podstawa wszystkich naszych działań, które podejmujemy w walce ze smogiem – mówi o akcji dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza Grzegorz Tabasz, który informuje także, że podobne akcje prowadzone są w okolicznych gminach, położonych w Kotlinie Sądeckiej. - Chcemy mieć takie informacje, żeby móc wspólnie starać się o to, aby źródła niskiej emisji i zjawiska smogu wyeliminować.

Kontrole będą przeprowadzać Strażnicy Miejscy, którzy przekażą mieszkańcom kontrolowanych domów list od Prezydenta miasta nowego Sącza Ludomira Handzla.

Inf. i foto: UM NS

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.