wtorek, 25 czerwiec 2019 12:27

Nawojowa: Piknik dla rodzin zastępczych

Napisała

Kilkadziesiąt osób – rodziców i dzieci wzięło udział w pikniku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Impreza odbyła się na terenie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej, a zorganizowało ją Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu.

– Celem tego spotkania jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego – mówi dyrektor PCPR Halina Hajtek. – To także okazja do integracji, wymiany doświadczeń i nawiązania bliższych kontaktów.

Na terenie Powiatu Nowosądeckiego funkcjonuje ponad 100 rodzin zastępczych. Rodzinne ciepło znalazło w nich blisko 160 dzieci.

– Dziękuję za opiekę i miłość, którą obdarzacie swoich podopiecznych i dar serca ofiarowany dzieciom, które z różnych powodów nie mogą być ze swoimi biologicznymi rodzicami – mówił wicestarosta Antoni Koszyk. – Wasza postawa jest godna naśladowania. Dziękuję, że stworzyliście ciepłe i bezpieczne domy dla dzieci. Nie da się wyrazić słowami wdzięczności za tę postawę. Mam nadzieję, że uśmiech waszych podopiecznych wynagradza trudy, jakie ponosicie na co dzień.
Na gości czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły pojeździć konno, poznać tajniki pracy ratowników medycznych. Nie zabrakło też smakołyków – ciast, pączków i waty cukrowej, a także potraw z grilla.

(olsz) Fot. Maria Olszowska/ Powiat Nowosądecki

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.