wtorek, 25 czerwiec 2019 15:49

Stary Sącz: Rusza sześciodniowa Strefa Chwały

Napisała

1000 uczestników, 15 konferencji, 12 prelegentów - jeden Duch - tak zapowiadają wydarzenie, które 27 czerwca rozpocznie się na Błoniach Papieskich w Starym Sączu organizatorzy. Co znajdzie się w programie?

Strefa Chwały Festiwal to spotkanie artystów, muzyków, plastyków, sportowców, dziennikarzy, polityków, działaczy społecznych, liderów wspólnot i animatorów, a także ludzi biznesu, którzy swoje życie oparli na chrześcijaństwie. Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśla fakt, iż obecni są dorośli oraz młodzież i dzieci, albowiem uczestnicy przyjeżdżają całymi rodzinami, co gwarantuje ciepłą, rodzinną atmosferę podczas trwania naszego wydarzenia.

Strefa Chwały to 6 intensywnych dni wypełnionych konferencjami, rekolekcyjnymi naukami, codzienną Eucharystią w pięknej oprawie muzycznej czterogłosowego chóru i orkiestry oraz cowieczornymi nabożeństwami, muzycznym uwielbieniem prowadzonym przez czołowych polskich muzyków Chrześcijan, spotkaniami z niezwykłymi gośćmi, rodzinnymi grami czy dyskusjami w MuzaCafe. To także czas wytchnienia na łonie natury, gdyż namioty Strefy usytuowany jest na Placu Papieskim w Starym Sączu. Prócz konferencji prowadzonych przez katolickihc liderów, jest tam duzo miejsca na liturgię i modlitwę osobistą i wspólną oraz adorację. Z uczestnikami spotkaja się m.in. Ks. Biskup Andrzej Siemieniewski, o.Andrzej Bujmowski OP, ks. Rafał Jarosiewicz, Natalia i Tomasz Budzyńscy, Marek Zaremba, Dominika i Michał Chorosińscy i Andrzej Koc.

Przewidziano warsztaty dla rodziców, specjalną Art Strefę z warsztatami artystycznymi dla dzieci i młodzieży oraz Strefę Chwały Kids dla dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat z ciekawym programem zajęć w trzech grupach wiakowych pod opieką opiekunów i wolontariuszy.

Zgłoszenia i informacje o wydarzeniu na www.strefachwalyfestiwal.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku. 

Marzena Gitler, foto: organizatorzy

 

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.