poniedziałek, 08 lipiec 2019 14:29

Skandal! Fani Sandecji zdewastowali chorwacką plażę

Napisała

W ostatni weekend polscy turyści urządzili sobie huczną imprezę na plaży w miejscowości Srima na Chorwacji. Pozostawili po sobie ślad w postaci obraźliwych napisów, m.in. “KKS Sandecja”, “KSC” i “Je..ć Wisłę”.

Chorwaci są w szoku. Okoliczni mieszkańcy są oburzeni skandalicznym zachowaniem podczas hucznej libacji oraz dewastacją falochronów, jakiej dokonano podczas "zabawy". Turyści dodatkowo obrzucali kamieniami łodzie, przycumowane przy plaży. 

Jeden z chorwackich portali informuje, że miejscowi widzieli w ostatnich dniach, że na plaży pojawiły się auta z polskimi rejestracjami.

- Wjechali na plażę samochodem na polskich rejestracjach około godz. 20. Zaparkowali zaraz przy morzu. Do późnej nocy krzyczeli i rzucali kamieniami, które uderzały w łodzie. Widzieli to wszyscy mieszkający nad morzem, na pewno powiadomili policję - relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia. Dodatkowo zaznacza, że wśród imprezujących Polaków były małe dzieci.

Chorwaci są w szoku. Okoliczni mieszkańcy są oburzeni faktem głośnej, hucznej libacji, podczas której dokonano dewastacji falochronów, a dodatkowo rzucano kamieniami w zacumowane przy brzegu łodzie.

Nie wiadomo, skąd pochodzą niepokorni turyści, ale napisy na murach sugerują, że nie darzą oni sympatią klubu Wisła Kraków, a na pewno są fanami klubu Sandecja Nowy Sącz.

Dotychczas nie ustalono autorów napisów. Sprawę bada miejscowa policja.

 

Info/foto: facebook sibenskiportal.rtl.hr

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.