sobota, 17 sierpień 2019 20:24

Korzenna zaprasza na dożynki z Bayer Full

Napisała

Dwa dni potrwa tegoroczne dożynkowe świętowanie w Korzennej. Zabawa rozpocznie się już w sobotę, 24 sierpnia, a główne uroczystości zaplanowano na niedzielę, 25 sierpnia. W roli gwiazdy dożynek wystąpi zespół Bayer Full.

Sobota tradycyjnie będzie miała charakter taneczny. Na placu przy dworze w Korzennej o godz. 20 pożegnamy wakacje w rytm muzyki zespołu FOLK, a swoje muzyczne propozycje przedstawią także didżeje. Nieco wcześniej, o godz. 16, oficjalnie do użytku zostanie oddany inkubator przetwórstwa lokalnego, który świadczyć będzie usługi dla wszystkich zainteresowanych przetwórstwem owoców i warzyw.

Główne uroczystości odbędą się w niedzielę, a rozpocznie je msza św. dożynkowa o godz. 14 na placu przy dworze w Korzennej. Grupy wieńcowe z całej gminy przejdą na miejsce w barwnym korowodzie, który wyruszy sprzed Urzędu Gminy w Korzennej.

Po mszy św. będzie okazja, by podziwiać efekty wielotygodniowej pracy grup wieńcowych. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły folklorystyczne takie jak Lipniczanie i „Janczowioki”. Zagra grupa muzyczna „Mozart kontra Sinatra”, a o godz. 20 zaplanowano koncert zespołu Bayer Full z finałowym pokazem fajerwerków. Potem będzie można jeszcze potańczyć do muzyki granej na żywo.

W ciągu całego dnia do dyspozycji będą stoiska gastronomiczne, place zabaw, park linowy, a raz po raz nad głowami uczestników dożynek przeleci samolot, dokonujący zrzutu… słodkości.

inf. UG Korzenna

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.