poniedziałek, 09 wrzesień 2019 15:37

Gródek n. Dunajcem: Poznaj smak chleba z prawdziwego pieca

Napisała

W niedzielę, 15 września w Zabytkowej Osadzie Młyńskiej w Roztoce-Brzezinach odbędzie się spotkanie pod hasłem „Chleb nasz powszedni”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2019.

- Podczas spotkania przeniesiemy się wstecz do zagrody młynarza, uruchomimy stary młyn i poznamy jego historię. W trakcie wydarzenia odbędą się warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Piechocką z Pracowni Dekoracji Chochlik - uszyjemy tam lniane worki na chleb i poznamy wyjątkowe właściwości tkanin lnianych. Połączenie otwarcia młyna i praktycznych warsztatów szycia lnianych worków nawiązuje do myśli przewodniej tegorocznej 27 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, tworząc splot tradycji, rzemiosła, krawiectwa i tego, co zwykłe, codzienne – chleba naszego powszedniego – zachęcają organizatorzy.

Wydarzenie uświetni występ zespołu regionalnego Rożnowska Dolina oraz inscenizacja postoju oddziału partyzanckiego w młynie, którą przedstawi wojskowa grupa rekonstrukcyjna SRH 1 Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. Całość będzie okraszona degustacją tradycyjnego chleba z pieca oraz lokalnymi potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przydonicy.

Impreza rozpocznie się 15 września (niedziela) o godz. 14 w Zabytkowej Osadzie Młyńskiej Roztoka-Brzeziny 105.

inf. Powiat Nowosądecki

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.