piątek, 01 listopad 2019 13:55

Kolejne sukcesy zawodników z krynickiego klubu taekwondo

Napisała

Tym razem medale przywieźli też z Legionowa, gdzie od 18 do 20 października odbywał się międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim. Wystartowało w nim ponad 700 zawodników z 5 krajów i 72 klubów.

Reprezentacja Małopolski liczyła 27 zawodników, w tym ośmioro zawodników Arcusa. W pierwszym dniu zawodów rywalizowali kadeci i juniorzy. Pięcioro startujących w tym dniu zdobyło 4 brązowe medale. Tegoroczny Mistrz Polski Bartłomiej Horoszko debiutując w nowej, wyższej kategorii wagowej wywalczył brąz w kat. kadet do 57kg, Richatd Siedlarz w kat. kadet +57kg, Piotr Domiter w kat. kadet do 41 kg, Weronika Zaprzałka w kat. kadet do 41kg. W drugim dniu zawodów wystartowała również seniorka Vanessa Malczewska, która zakończyła udział tym razem na 5 miejscu. Medal brązowy przypadł młodziczce w kat do 44kg Oldze Jeżak.

Przed kadetami jeszcze w tym roku dwa starty. Początkiem listopada Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich CEFTA w Bełżycach oraz końcem listopada Puchar Polski w Olsztynie.

Klub Sportowy UKS Arcus Krynica-Zdrój

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.