poniedziałek, 05 marzec 2018 11:16

Sądeccy policjanci medalistami Mistrzostw w Narciarstwie Alpejskim

Napisała

Czterech sądeckich funkcjonariuszy wystartowało w Pierwszych Mistrzostwach w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. W sportowej rywalizacji, wraz z policjantami z całej Polski oraz Słowacji, walczyli o puchar przewodniczącego IPA Region Zakopane. Reprezentanci Regionu IPA Nowy Sącz stanęli na podium.

Sukcesem zakończyły się dla sądeckich policjantów Pierwsze Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które odbyły się w ubiegły weekend na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Mistrzostwa otwarł olimpijczyk z Pjongczangu - najlepszy polski alpejczyk - Michał Kłusak, który zaprezentował popisowy zjazd z czasem 34,70 s, wysoko ustawiając poprzeczkę dla uczestników zawodów. W Mistrzostwach wystartowało ok. 80 osób, które pokonały trasę slalomu giganta. Sportowa rywalizacja była zacięta, ale wyniki końcowe bardzo dobre dla drużyny IPA Region Nowy Sącz.

W kategorii kobiet, st. asp. Małgorzata Dawiec - policjantka Komisariatu Policji w Grybowie zajęła II miejsce. Z kolei w kategorii mężczyzn, najszybciej slalom gigant pokonał sierż. Oliwier Martyna z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju, zdobywając tym samym główną nagrodę zawodów. Miejsce piąte zajął asp. szt. Lesław Więcek – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, natomiast wynik dziesiąty osiągnął post. Mateusz Markowicz z Wydziału Kryminalnego. Sądeccy policjanci podkreślają, że udział w sportowej rywalizacji dał im wiele satysfakcji i dużo radości.

Celem zawodów była nie tylko integracja środowiska IPA i doskonalenie umiejętności narciarstwa zjazdowego, ale także popularyzacja i upowszechnienie aktywnego wypoczynku zimą.

IPA (International Police Association) jest międzynarodowym stowarzyszeniem łączącym wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. IPA jest największym stowarzyszeniem na świecie z ilością około 358 000 członków zrzeszonych w 66 krajach. Członkami stowarzyszenia mogą być osoby pełniące służbę w Policji i Straży Granicznej, emeryci i renciści policji.

Zdjęcia: Oliwier Martyna/ Region IPA Nowy Sącz, KPP Nowy Sącz

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.