Stary Sącz na IV Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie Wyróżniony

Historia jest istotnym elementem promocji miejsca, miasta, społeczności, a lokalne historie pokazują wielką historię Polski. Stary Sącz przywołano w stolicy Małopolski jako przykład, jak historię wykorzystać w promocji miasta.

Burmistrz Jacek Lelek był jednym z gości panelu dyskusyjnego „Historia jako element promocji miasta”, zorganizowanego w ramach IV Europejskiego Kongresu Samorządów w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. W panelu uczestniczyli również między innymi Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP i poseł Bogusław Sonik.

Prezydencki minister wskazał, że promocja miejsca poprzez historię jest umiejętnością i że można mówić w tym przypadku o marketingu miejsca. Jako przykład miasta, które markę w dużym stopniu zbudowało na przeszłości, podał Kraków. W jego opinii państwo powinno wykorzystywać lokalne wspólnoty, historie do promocji historii jako takiej.

Jako przykład miasta, które buduje swoją markę na historii, przywołano właśnie nasz 760-letni Stary Sącz. Burmistrz Jacek Lelek podkreślił - Historia jest czymś absolutnie szczególnym”, nie ma dziecka, które w Starym Sączu nie wiedziałoby „gdzie i skąd jest”. Burmistrz przypomniał historię miasta, wymieniał różnorodne, cykliczne wydarzenia, które przypominają ważne momenty w jego dziejach. „Wspólnota lokalna wyrasta z poczucia wspólnej historii, tożsamości, a szanując przeszłość wiemy, że tworzymy nową historię i promujemy nowe miasto” – dodawał burmistrz.

Stary Sącz był obecny na Europejskim Kongresie Samorządów już po raz drugi.

inf i foto: UM Stary Sącz

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA