Stary Sącz: II Bieg św. Kingi Wyróżniony

Prawie 300 miłośniczek i miłośników zdrowego stylu życia pobiegło w drugiej edycji nocnego Biegu św. Kingi, który odbył się 12 maja. Na starcie zameldował się nawet wiceburmistrz Kazimierz Gizicki i radni: Julia Dziedzic i Sławomir Szczepaniak, a o niezwykłą oprawę biegu zadbali Rycerze z Grodu św. Kingi.

Trasa 10-kilometrowego biegu głównego prowadziła ponad 3-kilometrowa pętlą ulicami zabytkowego miasta od Placu Świętej Kingi, wokół Rynku, obok rynku maślanego, kościoła Świętej Elżbiety, kościoła Świętego Rocha i pod murami Klasztoru Sióstr Klarysek przez Bramę Szeklerską na plac Świętej Kingi. Organizatorzy przygotowali trzy warianty długości trasy: 3 km, ok 6 km lub 10 km.

Organizatorem biegu jest Fundacja Na Ratunek, która skupia osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności, których pasją jest aktywność sportowa. Jest też organizatorem biegów, w których wpisowe trafia na jej cele statutowe. Współorganizatorem biegu jest Miasto i Gmina Sary Sącz. 

W tegorocznej imprezie wzięli udział biegacze m.in z Łącka, Grybowa, Limanowej, Preszowa i Spisskiej Nowej na Słowacji, z Nowego Sącza, Zakopanego, Krzeszowic, Kamionki Wielkiej, Piwnicznej, Tuchowa, Wronowic, Białej Niżnej, Mysłowic, Muszyny, Rytra, Dębicy, Gorlic, Jasła, Kacwina, Korzennej, Bukowiny Tatrzańskiej, Zabawy, Krakowa, Tarnowa i Katowic.

- O atrakcyjności tego biegu świadczy podwojona liczba uczestników w porównaniu z poprzednim rokiem – mówi burmistrz Jacek Lelek. - Cieszy moda na zdrowy styl życia, na bieganie i liczna reprezentacja starosądeczan na starcie. Cieszy również liczniejsza reprezentacja gości, bo bieg to ciekawa formuła promocji miasta od trochę innej strony. Gmina jest współorganizatorem biegu i jest szansa, że ten bieg będzie stałym punktem w programie naszych cyklicznych wydarzeń. Druga edycja Nocnego Biegu św. Kingi udowodniła, że Stary Sącz to wspaniałe miejsce do spędzania czasu w aktywny sposób. Miasto w nocnej szacie ma swój urok. 

wyniki II Biegu św. Kingi zobaczysz tu

inf. i foto: UM Stary Sącz

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualizacja: poniedziałek, 14 maj 2018 15:11
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA