wtorek, 15 maj 2018 12:59

Nowy Sącz: Za drzwiami nowosądeckiej komendy

Napisała

9 maja grupa ok. 170 dzieci gościła w nowosądeckiej KPP w ramach kolejnej edycji Dni Otwartych, które cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem.

Już po raz kolejny w tym roku Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu otwarła swoje drzwi dla dzieci i ich opiekunów. Dzieci z wielkim przejęciem i zaciekawieniem poznawały zakamarki sądeckiej jednostki i zgłębiały tajniki pracy stróżów prawa. 

Na początek było trochę teorii – policjanci przypomnieli zasady poruszania się po jezdni i bezpieczne zachowania w trakcie różnych zabaw. Dzieci z chęcią uczestniczyły w prelekcji i nie bały się zadawać nurtujących je pytań. Z zaangażowaniem rozmawiały również o pracy funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Wielkie uśmiechy na twarzy wywołały policyjne radiowozy i motocykle, przy których dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy otrzymał od policjantów odblask, żeby na drodze "świecić przykładem".

Policjanci zabrali małych gości również w podróż do świata policyjnej magii i pokazali sposób ujawniania śladów linii papilarnych na miejscu zdarzenia. Ponadto każdy uczestnik zostawił odciski swoich palców na dyplomie, który mógł wziąć ze sobą na pamiątkę wizyty w komendzie.

Dzieci były też w „sercu komendy”, czyli na stanowisku pracy oficera dyżurnego. Tam dowiedziały się jak wygląda procedura przyjmowania zgłoszeń i powtórzyły sobie numery alarmowe.

Emocje wzbudziła także wizyta na strzelnicy. Najmłodsi przecierali oczy ze zdziwienia, gdy usłyszeli, że policjanci, podobnie jak uczniowie w szkole, też są oceniani za swoje umiejętności sprawnościowe.

Z komendy roześmiana grupa wyszła z drobnymi upominkami oraz mnóstwem niezapomnianych wrażeń.

inf. i foto:  KPP Nowy Sącz

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.