Nowy Sącz: Artysta o swoim mieście Wyróżniony

15 czerwca o godzinie 18.00 w sądeckim ratuszu odbędzie się promocja najnowszej książki Wacława Jagielskiego "Nowy Sącz - miasto, które pokochałem".

Wacław Jagielski to artysta związany z Nowym Sączem. Wiele miejsca w swojej twórczości poświęca temu miastu. Jest utytułowanym i cenionym na świecie malarzem - pastelistą, oraz autorem wierszy i tekstów literackich. "Nowy Sącz - miasto, które pokochałem" o jego kolejna publikacja.

"To swego rodzaju esej, w którym czytelnikowi opowiadam o swych przeżyciach w tym pięknym mieście. Opowiadam o rzeczach czasem historycznych, a czasem bardzo osobistych. Poruszam w nim wiele wątków swego życia związanego z miastem, moją rodziną, którą tu założyłem, twórczością, obserwacjami i marzeniami. Książka zawiera 150 barwnych obrazów z wizerunkami Nowego Sącza, okraszonymi szeregiem szkiców i rysunków" - powiedział w wywidzie dla naszej redakcji (cały wywiad z artystą znajdziesz tu).

Promocję prowadzą Wacław Jagielski i Grzegorz Rapcia wraz z gośćmi: Michałem Jagielskim, Katarzyną Rogal, Renatą Widerowską i regionalnym zespołem Lachy. Wstęp wolny.

Marzena Gitler, foto: z arch. Wacława Jagielskiego

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA