Grybów: Kradzież w kościele Wyróżniony

Wszedł do kościoła parafialnego w Grybowie, ale nie po to by się modlić. Celem 35-letniego mężczyzny były datki znajdujące się w skarbonie. Policjanci bardzo szybko zatrzymali złodzieja, zarzucając mu też inne przestępstwo.

16 czerwca policjanci Komisariatu Policji w Grybowie otrzymali informację, że dzień wcześniej jakiś mężczyzna wyniósł z kościoła drewnianą skarbonę, która znajdowała się przy figurze Matki Bożej. Zgłaszający relacjonował, że około 40-letni mężczyzna wszedł do kościoła i skierował się prosto w stronę figury Matki Bożej. Pochylił się, jednak nie po to by klęknąć, ale podnieść drewnianą skarbonę. Wcześniej nią potrząsnął i ze skarboną pod pachą wyszedł z kościoła.

W trakcie wykonywanych czynności, policjanci bardzo szybko ustalili, że sprawcą tego zdarzenia jest 35-letni mężczyzna. Zastali go na ulicy Kazimierza Wielkiego, a ten widząc funkcjonariuszy zaczął uciekać w przeciwnym kierunku. Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do kradzieży skarbony i wskazał policjantom miejsce w którym ją porzucił.

Skarbona znajdowała się nad brzegiem rzeki Biała. Tam też 35-latek wyłamał jej zamek i zabrał z niej – jak twierdzi – kilka złotych. Gdy funkcjonariusze udali się we wskazany rejon, pod mostem kolejowym nad brzegiem rzeki znaleźli czarny worek, a w nim skradzioną skarbonę.

By tego było mało, w trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym, policjanci zarzucili mu również kradzież laptopa o wartości 3400 zł. Takie zgłoszenie miało miejsce 21 maja i już wtedy policjanci wykonywali czynności z 35-latkiem. Jednak dopiero w trakcie przesłuchań dotyczących kradzieży skarbony mężczyzna przyznał się do popełnienia obu tych przestępstw. Za popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem oraz kradzieży grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Nowy Sącz

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA