środa, 11 lipiec 2018 16:05

Muszyna: Przeżył zderzenie z pociągiem

Napisała

Opisując takie zdarzenia nasuwa się tylko jedna myśl - jaką miarą mierzyć szczęście kierowcy, któremu nic się nie stało w zderzeniu z pociągiem?

Do zdarzenia doszło 19 czerwca około godziny 21.30. Wówczas mieszkaniec Krynicy-Zdroju wjechał skodą na niestrzeżony przejazd kolejowy przy skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Grunwaldzkiej w Muszynie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że patrząc w lewo, nie zauważył nadjeżdżającego z prawej strony pociągu. W efekcie frontem maski uderzył w bok lokomotywy pociągu relacji Krynica – Kraków. Siła uderzenia wyrzuciła samochód na jezdnię i to najprawdopodobniej uratowało życie jego kierowcy, który sam opuścił pojazd, nadający się po zdarzeniu już tylko do kasacji.

Obaj kierujący wyszli ze zdarzenia bez szwanku, obaj byli też trzeźwi. Kierowca skody za spowodowanie zagrożenie w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

inf. KPP Nowy Sącz, Foto: OSP Muszyna

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.