środa, 11 lipiec 2018 16:36

Powiat nowosądecki: Tragiczny bilans

Napisała

Dwie osoby poniosły śmierć w wypadkach. Do jednego doszło w Muszynie, kolejny wydarzył się dwa dni później w Krużlowej Niżnej. 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło kilka minut po północy, w sobotę 23 czerwca. Wówczas 38-letni mężczyzna jadąc samochodem marki Peugeot przez ulicę Grunwaldzką w Muszynie, wypadł z drogi i poniósł śmierć na miejscu.

Równie tragiczne zdarzenie miało miejsce 25 czerwca, po godzinie 5 rano, w miejscowości Krużlowa Niżna (w gminie Grybów). Podobnie jak w przypadku poprzedniego zdarzenia, samochód wypadł z drogi i dachował. Pojazdem marki Audi podróżowały trzy osoby, dwóch 19-letnich mężczyzn i 18-latka. Niestety dziewczyny nie udało się uratować, zginęła na miejscu.

Gdy policjanci przybyli na miejsce, okazało się, że jeden z mężczyzn uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli go szukać i po około dwóch godzinach od zdarzenia zatrzymali go w zaroślach, oddalonych o około pół kilometra od miejsca wypadku. Obaj mężczyźni trafili z obrażeniami do szpitala, obaj też byli pod wpływem alkoholu.

Na miejscu pracowała grupa wypadkowa z sądeckiej policji wraz z prokuratorem, biegłym sądowym i innymi służbami, która miała na celu ustalić okoliczności i przebieg tego tragicznego zdarzenia, jak również ustalić osobę, która prowadziła samochód.

inf. KPP Nowy Sącz

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.