środa, 11 lipiec 2018 17:07

Powiat nowosądecki: Zatrzymani złodzieje 26 rowerów

Napisała

Sezon rowerowy rozpoczęli nie tylko amatorzy jazdy na jednośladach, ale również złodzieje. Rekordzista tego lata na Sądecczyźnie, ukradł 26 rowerów o łącznej wartości prawie 40. tysięcy złotych, a jego konkubina pomagała mu w ukrywaniu łupów. Ich proceder przerwali 5 lipca sądeccy policjanci, którzy postawili wspólnikom zarzuty, a część skradzionego mienia odzyskali.

W wyniku pracy operacyjnej, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej komendy ustalili, że 37-letni mieszkaniec Sądecczyzny w krótkich odstępach czasu, od początku maja do końca czerwca br. ukradł 26 rowerów o łącznej wartości prawie 40 tysięcy złotych. Mężczyzna wynosił głównie drogie, markowe rowery z terenu prywatnych posesji na terenie powiatu nowosądeckiego.

Ponadto, 37-latek dwukrotnie włamał się do jednej z myjni samochodowych na terenie Sądecczyzny, skąd wyniósł kasetkę z pieniędzmi o łącznej wartości nieco ponad 6 600 zł.

W ubiegły czwartek (5 lipca) mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, a ponieważ przestępstw dopuścił się w krótkich odstępach czasu oraz warunkach recydywy, grodzi mu 15 lat pozbawienia wolności.

Jak się okazało, nie działał sam. W przechowywaniu skradzionych rowerów pomagała mu konkubina, której policjanci postawili zarzut paserstwa. Ze względu na to, że 31-latka dopuściła się tego przestępstwa w krótkich odstępach czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności, grozi jej wyższy wymiar kary – w więzieniu może spędzić ponad 7 lat.

W piątek (6 lipca) Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zastosowała wobec pary środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

inf. KPP Nowy Sącz, foto: pixabay.com

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.