wtorek, 17 lipiec 2018 16:27

Chełmiec: Ruszyły zapisy do projektu „Umiem Pływać”

Napisała

Stowarzyszenie Gminny Klub Sportowy Iskry Chełmiec przy współudziale Wydziału Sportu i Rekreacji uprzejmie informują, że w dniu 2 lipca ruszyły zapisy do projektu „Umiem Pływać”.

Projekt realizowany będzie dzięki Stowarzyszeniu Gminny Klub Sportowy Iskry Chełmiec, które na ten cel otrzymało dotację w wysokości 38 tys. zł, a całość projektu opiewa na kwotę 91,6 tys. zł.

Projekt obejmie 300. uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Chełmiec z klas I – III, którzy od września br. uczęszczać będą na darmowe lekcje z pływania na pływalni Aqua Centrum Chełmiec. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani instruktorzy ze szkółki pływackiej Hardy Dzieciak. Zajęcia odbywać będą się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne (2 x 45min). Uczestnicy w sumie spędzą 20 godzin intensywnej nauki pływania.

Głównymi celami projektu są m.in.: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Zajęcia zakończą się sprawdzianem zdobytych umiejętności. Wszyscy uczestnicy na zakończenie zajęć dostaną pamiątkowe certyfikaty.

„Mamy nadzieję, że podobnie jak w 2016 roku, liczba chętnych nie zawiedzie, a uczestnicy chętnie i aktywnie będą brały udział w każdorazowych spotkaniach – informują organizatorzy. - Udział w projekcie da uczestnikom nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawy dostarczają każdorazowo mnóstwo radości i satysfakcji. Zajęcia prócz możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, zapewnią możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, oraz zintegrują uczestników z ich rówieśnikami, ale również rodzicami, którzy będą bezpośrednio zaangażowani we wzmożony rozwój dzieci. Wszystkich chętnych rodziców/opiekunów prawnych dzieci zapraszamy do Urzędu Gminy w Chełmcu, pokój nr 20 w celu zapisania dziecka.”

O zakwalifikowaniu ucznia do projektu będzie decydować kolejność zgłoszeń wraz z deklaracją. Koordynatorami projektu z ramienia Urzędu Gminy są: mgr Ewelina Zygmunt – Prezes GKS Iskry Chełmiec oraz mgr Przemysław Szymczyk. Karty kwalifikacyjne, które należy dostarczyć do Urzędu Gminy są do pobrania na stronie internetowej chelmiec.pl.

Inf. UG Chełmiec

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.