Piwniczna Zdrój: Zaproszenie na jubileuszowe „Wrzosowisko” Wyróżniony

W sierpniu po raz dwudziesty odbędzie się w Piwnicznej-Zdroju „Wrzosowisko” – spotkanie Poezji i Muzyki Gór i 15 edycja Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego „Sen o Karpatach”.

Pomysłodawczynią i współorganizatorką tego cyklicznego wydarzenia artystycznego jest poetka i malarka Barbara Paluchowa, która mówi: Górskie krajobrazy, wędrówka w otoczeniu bujnej przyrody, spotkania z ludźmi gór sprawiają, że poetycka wyobraźnia może czerpać bez końca z tego bogactwa i powodować, że śpiewamy o górach i piszemy o nich najpiękniejsze strofy. Że tęsknimy, że o górach śnimy. Ale Karpaty to nie sen. To rzeczywistość. To dzień dzisiejszy, to Tu i Teraz w Piwnicznej-Zdroju. Splatajmy wspólnie naszej górskiej krainie wieniec z wrzosów, poezji i muzyki!

Od 20 lat Wrzosowisko współorganizują ze strony środowiska twórczego Piwnicznej Maria Lebdowiczowa i Wanda Łomnicka-Dulak. Swój udział w organizacji tego wydarzenia na przestrzeni lat mają także: MGOK i Towarzystwo Miłośników Piwnicznej.

W I części Wrzosowiska, w sali MGOK, ogłoszona zostanie lista laureatów 15 edycji Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego „Sen o Karpatach”. Nagrodzone wiersze poetów zamieszczone w almanachu pokonkursowym, będzie czytał krakowski aktor i reżyser, piwniczanin Tadeusz Franciszek Łomnicki.

Jubileuszowe XX Wrzosowisko ubogaci III międzynarodowy Plener Malarski „Beskid pędzlem zapisany”. Artyści malarze z całej Polski i zza granicy przez 8 dni będą na płótnie lub papierze utrwalać piękno naszych gór i miasteczka.

Organizatorem Konkursu Poetyckiego „Sen o Karpatach” i „Wrzosowiska” są: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju, Fundacja Instytut Zubera w Krynicy oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Piwnicznej-Zdroju.

W Koncercie „Dymi Kocioł Karpat”, który odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia po południu w Pijalni Artystycznej na Zawodziu, wystąpią zespoły z Polski i Słowacji. Przed koncertem na Wernisażu poplenerowym artyści zaprezentują swoje prace, wykonane podczas pleneru.

W tym roku Wrzosowisko i plener malarski wsparł Mecenat Małopolski kwotą 15 tys. zł.

Inf. i foto: UG Piwniczna Zdrój

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA