Marzena Gitler

Marzena Gitler

W ostatnich dniach marca na Polanie Jakuszyckiej rozegrano drugą część Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich. Wśród kobiet ponad połowa medali trafiła do zawodniczek mieszkających w Gminie Mszana Dolna lub pochodzących z niej.

Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu serdecznie zaprasza  na wystawę fotograficzną Tomasza Sobczaka pn."Kształty Architektoniki".  

18 rekonstruktorów historycznych odtwarzających wieki X – XIII pokonało 20 km między Wieżycą we wsi Oleśnica a Żelichowem i Gręboszowem. W historycznych strojach i po raz pierwszy pod eskortą konnej straży przez dwa dni - 30 i 31 marca, maszerowali jak w Wiekach Średnich pieszo po drogach gruntowych, miedzach między polami, dróżkach, wałach, traktach leśnych, kilkakrotnie forsując lokalne strumienie i rzeczki. Na trasie odwiedzali kościoły - perły sztuki sakralnej.

Już po raz drugi Miejska Boblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Pod hasłem: „Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek” już po raz 17. odbył się w Dąbrowie Tarnowskiej Dzień Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości.

Po raz 29. w siedzibie Dąbrowskiego Domu Kultury odbył się Gminny Konkurs Pisanek i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocy. Organizatorami konkursu byli: DDK i Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego.

Strona 1 z 471