Marzena Gitler

Marzena Gitler

Zespół Regionalny „Skalnik” z Kamionki Wielkiej zdobył Srebrną Ciupagę 51.Festiwalu Międzynarodowego Festiwalu Ziem Góórskich w Zakopanem.

18 sierpnia w Partyni odbyły się Dożynki Gminne Gminy Radomyśl Wielki, które do tej miejscowości powróciły po 11. latach.

Kolejne dwa odcinki dróg, znajdujących się w zarządzie Powiatu Mieleckiego zyskały nową nawierzchnię. Oba remonty przeprowadzone były w ramach porozumienia, jakie zawarło mieleckie Starostwo z władzami Gminy Padew Narodowa. W myśl porozumienia gmina partycypowała w kosztach napraw obu dróg w wysokości 28%. Pozostałą kwotę pokryło mieleckie starostwo.

W miniony wtorek funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach odmówili wjazdu na terytorium RP krewkiemu obywatelowi Gruzji. Cudzoziemiec przyleciał do Krakowa samolotem rejsowym z Kijowa. Zgłosił się do odprawy granicznej, informując funkcjonariuszy, iż właśnie podarł swój paszport. Dlaczego?

Od 8 do 10 sierpnia na Podkarpaciu odbyła się 4. Runda MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 28. Rajd Rzeszowski. Niestety, wieliccy kierowcy z Rally Team – Filip Stopa i Rafał Ślęczka nie będą go dobrze wspominać.

Trwają jeszcze zapisy na rajd rowerowy z Gręboszowa na Westerplatte. Rajd, którego celem jest upamiętnienie postaci pochopdzącego z Gręboszowa mjr Henryka Sucharskiego wyruszy 27 sierpnia. 

Strona 1 z 598