Marzena Gitler

Marzena Gitler

W ostatnich dniach marca na Polanie Jakuszyckiej rozegrano drugą część Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich. Wśród kobiet ponad połowa medali trafiła do zawodniczek mieszkających w Gminie Mszana Dolna lub pochodzących z niej.

6 kwietnia w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się naukowa konferencja medyczna, będąca zwieńczeniem szóstych Dąbrowskich Spotkań Klinicznych. Po trzy wykłady w każdym z trzech paneli, najznamienitsi polscy klinicyści i jeden – ale ujęty szczegółowo i całościowo – temat: Zdrowie kobiety w codziennej pracy lekarzy praktyków - tak w jednym zdaniu można podsumować spotkanie 

Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu serdecznie zaprasza  na wystawę fotograficzną Tomasza Sobczaka pn."Kształty Architektoniki".  

Clave se sol – chór działający przy SCSiK w Szczucinie zdobył nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Chórów „O złotą strunę...”, który odbył się w dniu 6 kwietnia odbył się na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

13 i 14 kwietnia pod Wieżycą w gminie Oleśnica odbyła się II edycja kulinarnych spotkań XIII-wiecznych "Kwietniowe Kurczaki". W spotkaniu rekonstruktorów, którzy w tradycyjny sposób przyrządzali potrawy (w tym tytułowe pieczone na ogniu kurczaki!) prócz gospodarzy - Bractwa Rycerskiego Poczet Bagiennych z Wieżycy, udział wzieli współorganizatorzy: Rycerze Chrystusowi Bracia Dobrzyńscy z Krakowa (których będzie można spotkać 24 kwietnia na tradycyjnym Święcie Rękawki na krakowskim Podgórzu) oraz Joannici z Mielca i przedstawiciele Bractwa Świętego Jakuba. 

18 rekonstruktorów historycznych odtwarzających wieki X – XIII pokonało 20 km między Wieżycą we wsi Oleśnica a Żelichowem i Gręboszowem. W historycznych strojach i po raz pierwszy pod eskortą konnej straży przez dwa dni - 30 i 31 marca, maszerowali jak w Wiekach Średnich pieszo po drogach gruntowych, miedzach między polami, dróżkach, wałach, traktach leśnych, kilkakrotnie forsując lokalne strumienie i rzeczki. Na trasie odwiedzali kościoły - perły sztuki sakralnej.

Strona 1 z 473