piątek, 16 listopad 2018 15:59

Z powiatu nowosądeckiego do sejmiku

Napisała

Powiat limanowski ma trzech przedstawicieli w Sejmiku Województwa Małopolskiego. Mandat zdobył Marta Mordarska i Patryk Wicher (oboje z PiS) oraz Piotr Lachowicz z Nowego Sącza (PO.N Koalicja Obywatelska) – wszyscy z Nowego Sącza. 

Ludomir Handzel, Jacek Migacz, Stanisław Banach, Piotr Ryba, Jan Kotarba, Andrzej Stanek, Andrzej Romanek, Dariusz Chorużyk i jednak kobieta - Marta Słaby to nowi włodarze gmin i miast na Sądecczyźnie. W wyborach samorządowych tylko trzej wójtowie nie mieli rywali, czterej obronili się w I turze, trzej przegrali w I turze, w 6 gminach odbyła się II tura wyborów i we wszystkich do zmiany włodarza.

Poważny wypadek w Wronowicach (powiat nowosądecki). Osobówka zderzyła się z samochodem dostawczym. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

W drugiej połowie października do sądeckiej Policji wpłynęły zgłoszenia o kradzieży trzech rowerów wartych łącznie 8 tys. złotych. Jeden skradziono w Krynicy-Zdroju, a dwa kolejne (pozostawione na specjalnych stojakach na rowery) w Świniarsku.

Składanie kwiatów pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego, wspólne śpiewanie hymnu, uroczysty przemarsz ulicami miasta, śpiewanie pieśni patriotycznych a wreszcie wręczenie nagród - te wydarzenia złożyły się na dzisiejsze (14 listopada) podsumowanie Turnieju Szkół, zorganizowanego przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu wzięło udział ok. 900 uczestników.

Ciekawe inicjatywy sportowe, angażujące zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami, wyjątkowe spotkania z małopolskimi tradycjami, a nawet… utworzenie centrum edukacji prozdrowotnej i zakup kolejnych defibrylatorów AED – to tylko niektóre pomysły wybrane przez mieszkańców w tegorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W subregionie sadeckim najwiecej głosów oddano na projekt "Bo jak nie MY to kto?" zakładający szeroką działalność, której celem będzie wzrost aktywności społecznej, ruchowej, poprawa zdrowia i kondycji fizycznej oraz zmiana świadomości mieszkańców jak zdrowo i aktywnie spędzać czasu.

Mieszkańcy gmin: Chełmiec, Muszyna, Gorlice, Nowy Sącz, Grybów muszą pogodzić się z czasowym brakiem prądu. Wyłączenia to skutek konserwacji i modernizacji sieci energetycznej, którą prowadzi Tauron.

28 strażaków przez prawie trzy godziny gasiło wczorajszy pożar w miejscowości Piwniczna-Zdrój. W ogniu stanął drewniany pustostan.

Oddał już 13 litrów krwi. Pomaga nawet po służbie. To mł. asp Paweł Poręba to dzielnicowy Osiedla Nawojowskie w Nowym Sączu.

Krzewy i susz, a dokładnie znaczne ilości narkotyków zabezpieczyli sądeccy policjanci na plantacji marihuany w gminie Grybów. Dzięki sporemu nakładowi pracy funkcjonariusze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za uprawę i posiadanie narkotyków oraz ich udzielanie, także osobom nieletnim.

Strona 1 z 25
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA