Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w miejscowości Stary Sącz. Samochód osobowy z impetem uderzył w ogrodzenie. Siła uderzenia była na tyle silna, że drewniana część ogrodzenia przebiła drzwi od strony kierowcy.

środa, 17 październik 2018 10:55

Dwie Sądeczanki uhonorowane nagrodą Reinfussa

Napisała

We wtorek, 16 października w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu podczas Kongresu Kultury Regionów nagrodzono laureatów tegorocznej edycji nagrody im. Romana Reinfussa. Statuetki oraz nagrody pieniężne wręczy laureatom Leszek Zegzda z zarządu województwa.

wtorek, 16 październik 2018 16:26

Chełmiec: Złoty jubileusz "Kopernika"

Napisała

15 października jubileusz 50-lecia budynku świętowała Szkoła Podstawowa w Chełmcu. Podczas uroczystości połączonej z Dniem Komisji Edukacji Narodowej poświęcono też nowy sztandar szkoły.

10 października w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu 19 beneficjentów odebrało promesy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki nim m.in przy Szkole Podstawowej w Barcicach powstanie duży parking i zatoki postojowe.

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Witowice Górne w powiecie nowosądeckim. Zderzyły się tam trzy samochody. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej były dziś okazją do uhonorowania 15 nauczycieli powiatowych szkół nagrodami starosty. Odebrali je z rąk starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka. Towarzyszyli mu wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Powiatu Marian Ryba oraz radni Stanisław Dąbrowski, Wiesław Pióro i Stanisław Sułkowski.

poniedziałek, 15 październik 2018 16:30

Nowy Sącz: Generał powrócił do mauzoleum

Napisała

W niedzielę 14 października odbył się powtórny pogrzeb generała Bronisława Pierackiego, przedwojennego ministra spraw wewnętrznych, który zginął tragicznie zastrzelony przez ukraińskiego nacjonalistę w 1934 r. W uroczystościach, będących manifestacją patriotyzmu sądeczan, wzięły udział tłumy mieszkańców miasta. Szczątki generała spoczęły w mauzoleum na Starym Cmentarzu.

Dzięki intensywnym działaniom funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjantów CBŚP zwalczających przestępczość narkotykową, ogromne ilości marihuany nie trafią na rynek. Funkcjonariusze zlikwidowali plantację, na której rosło ponad 1100 krzewów konopi.

piątek, 12 październik 2018 18:16

Nowy Sącz: Kongres Regionów - panele i warsztaty

Napisała

W Nowym Sączu w dniach 16-19 października (wtorek-piątek) odbędzie się IV Kongres Kultury Regionów. Tym razem organizatorzy chcą zaproponować uczestnikom wydarzenia pogłębioną refleksję nad filozoficznym, a przede wszystkim kulturowym znaczeniem pojęcia: uwodzenie.

14 października odbędą się uroczystości ponownego pochówku generała Bronisława Wilhelma Pierackiego na historycznym i pierwotnym miejscu, na Starym Cmentarzu w Nowym Sączu. Uroczystość ta została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym w mieście wprowadzono ograniczenia w ruchu i zakazy parkowania. 

Strona 1 z 22

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA