wtorek, 20 listopad 2018 15:34

Powiat tarnowski: wypadek śmiertelny, 45 kolizji i aż 12 nietrzeźwych kierowców [ZDJĘCIA]

Napisała
Powiat tarnowski: wypadek śmiertelny, 45 kolizji i aż 12 nietrzeźwych kierowców [ZDJĘCIA] KMP Tarnów

Miniony tydzień na drogach garnizonu tarnowskiego to jeden śmiertelny wypadek, 45 kolizji drogowych, 12 nietrzeźwych kierowców i 10 zatrzymanych blankietów prawa jazdy.

Do najtragiczniejszego zdarzenia drogowego doszło w środę, 14 listopada w Tarnowie na ul. Krakowskiej, gdzie 58-letni kierowca uderzył w filar garażu podziemnego Galerii Tarnovia. Okoliczności tej tragedii wyjaśniają policjanci zajmującymi się wypadkami drogowymi tarnowskiej komendy.

Miniony weekend to również zdarzenie drogowe na tarnowskim odcinku autostrady A4. Tu kierowca osobowego Volkswagena ciągnący lawetę, na której przewoził samochód osobowy i motor doprowadził do wywrócenia przyczepy. Autostrada w kierunku Tarnowa na wysokości Rzezawy była częściowo zablokowana. Z wyjaśnień kierowcy osobówki wynika, że podczas wyprzedzania innego pojazdu wykonał manewr, który spowodował utratę kontroli nad zespołem kierowanych pojazdów. To z kolei doprowadziło do wywrócenia lawety, a tym samym zablokowanie prawego pasa autostrady.

Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe, które zabezpieczyły miejsce kolizji oraz usunęły rozlane płyny. Kierowca, 39-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego wyszedł z tego zdarzenia obronną ręką. Okoliczności jak również przyczyny będą wyjaśniane przez policjantów tarnowskiej komendy.

Ubiegły tydzień to w sumie 45 kolizji drogowych, 12 nietrzeźwych „za kółkiem”. W tym czasie odebrano 10 osobom prawo jazdy.

Poniżej można zobaczyć zdjęcia z kolizji na A4.  

 

Źródło: KMP Tarnów

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.