czwartek, 29 listopad 2018 15:02

Groźny wypadek w Zakliczynie. Ranny 15-latek [ZDJĘCIA]

Napisała
Groźny wypadek w Zakliczynie. Ranny 15-latek [ZDJĘCIA] Tarnowska Policja

Ranna osoba, rozbity Sharan, Golf, Yamaha, zniszczone ogrodzenie i wstrzymany na 3 godziny ruch - to efekt wczorajszego wypadku na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej z Wyspiańskiego, w Zakliczynie. 

Zdarzenie obsługiwali policjanci z komisariatu w Wojniczu i tarnowska "drogówka", którzy w oparciu o ślady oraz relację uczestników ustalili jego przebieg. 
Kierujący Volkswagenem Sharan wyjeżdżając z ul. Wyspiańskiego w Jagiellońską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu tą ulicą, w stronę rynku, 15-letniemu kierowcy Yamahy, na skutek czego oba pojazdy zderzyły się. 

Nastolatek stracił panowanie nad maszyną i przewrócił się tak niefortunnie, że jego motorower urwał słupki i przęsło ogrodzenia jednej z posesji, a on sam uderzył w zaparkowanego Volkswagena Golfa i złamał kość miednicy. Obydwu kierowców poddano badaniu na trzeźwość, które przeszli pomyślnie. 

Na miejscu, oprócz policji pracowały służby medyczne i straż pożarna. Na szczęście w wypadku nie ucierpiały 10 i 12-latka, pasażerki Sharana. 47-letni kierowcy samochodu zatrzymano prawo jazdy. 
Dodajmy, że przez 3 godziny ulica Jagiellońska była wyłączona z ruchu, a kierowcy zmuszeni byli korzystać z objazdów. 

Dzisiaj sprawą wypadku w Zakliczynie zajęli się śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

 

Źródło: Tarnowska Policja

 

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.