poniedziałek, 03 grudzień 2018 10:13

Setne urodziny tarnowianki Marii Ramian

Napisał

Setne urodziny obchodzi dziś tarnowianka Maria Ramian. Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem, codzienne ogląda mecze – młodości była sportsmenką - rozwiązuje krzyżówki i zdarza się, że wygrywa nagrody. Jest szczęśliwą babcią trzech wnuczek i pięciorga prawnuków.

Urodziła się 29 listopada 1918 roku na Kresach Wschodnich, na terenie dzisiejszej Ukrainy. Dzieciństwo spędziła w Krakowie, a po ukończeniu szkoły podstawowej przeprowadziła się z mamą do Mościc, gdzie kontynuowała dalszą naukę. Po jej ukończeniu podjęła pracę w Zakładach Azotowych. Przed wojną była zawodniczką lekkiej atletyki w klubie przy Warsztatach Kolejowych w Tarnowie, obecnych Zakładach Mechanicznych, w których pracowała w czasie okupacji. Po zakończeniu wojny, w 1946 roku wyszła za mąż, zamieszkała przy ulicy Bolesława Prusa na terenie Kolonii Kolejowej i zajęła się wychowaniem trzech synów. Wolne chwile poświęcała na zajmowanie się działką w ogródkach działkowych nad Białą, uprawiała lekką atletykę i siatkówkę w Metalu Tarnów i czynnie kibicowała klubowi, przede wszystkim w tych dyscyplinach. Do dziś ogląda mecze, codziennie rozwiązuje krzyżówki i zdarza się, że wygrywa nagrody. Jest szczęśliwą babcią trzech wnuczek i pięciorga prawnuków.

Info/foto: UMT

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.