poniedziałek, 14 styczeń 2019 13:36

Tarnów: Olimpiada Wiedzy Technicznej w ZST

Napisał

Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach już po raz czterdziesty drugi gościł uczestników drugiego etapu XLV okręgowej Olimpiady Wiedzy Technicznej. Jej organizatorem jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Udział w zawodach okręgowych wzięło 56 uczniów z siedmiu małopolskich szkół: Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, Zespołu Szkół nr 1 w Bochni, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu oraz Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie. Czterdziestu czterech z nich zmierzyło się z tematyką elektryczno-elektroniczną, pozostałych dwunastu z tematykę mechaniczno-budowlaną.

W pierwszej części, uczestnicy olimpiady rozwiązywali dwa zadania: optymalizacyjne oraz dotyczące zastosowania informatyki w technice. Po przerwie do rozwiązania mieli natomiast dwa z trzech przygotowanych przez organizatorów problemów. Obie części trwały łącznie 4,5 godziny.

Info/foto: UMT

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.