czwartek, 07 luty 2019 10:31

Nowe samochody w tarnowskiej policji

Napisał

Piętnaście nowych radiowozów otrzymała Komenda Miejska Policji w Tarnowie. Dzisiaj odbyło się ich uroczyste poświęcenie i symboliczne przekazanie kluczyków. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów podczas ich służby na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Jedenaście nowych radiowozów, za kwotę 654 tysięcy złotych, zostało zakupionych w połowie z budżetu Policji, w połowie z budżetu samorządów. Są to oznakowane i nieoznakowane pojazdy marki Opel i Hyundai, wyposażone w silniki benzynowe o pojemności 1,4 i 1,6 litra. Trafiły one do komisariatów oraz wydziałów komendy miejskiej. Tak duży zakup był możliwy dzięki finansowemu wsparciu lokalnych samorządów - Gminy Miasta Tarnowa, Starostwu Powiatowemu w Tarnowie oraz gmin Ciężkowice, Rzepiennik Strzyżewski, Wietrzychowice i Zakliczyn. Kolejne trzy oznakowane radiowozy marki Kia trafiły do tarnowskiej „drogówki”. Całkowity koszt ich zakupu został pokryty z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Komendant Miejski Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusz Dymura podziękował za finansowe wsparcie tarnowskiej policji w 2018 roku Prezydentowi Tarnowa – Romanowi Ciepieli, Staroście Tarnowskiemu – Romanowi Łucarzowi oraz Zbigniewowi Jurkiewiczowi – Burmistrzowi Gminy Ciężkowice, Dawidowi Chrobakowi – Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn, Markowi Karasiowi – Wójtowi Gminy Rzepiennik Strzyżewski, Tomaszowi Bankowi – Wójtowi Gminy Wietrzychowice. - Gmina Miasta Tarnowa co roku udziela Komendzie Miejskiej Policji dofinansowania na zakup pojazdów służbowych. W roku 2018 przeznaczyliśmy na ten cel 207 tys. złotych. Mam nadzieję, że dzięki zakupionym radiowozom poprawi się poziom bezpieczeństwa w naszym mieście i regionie – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Podziękowania skierowane zostały także do posła na Sejm Michała Wojtkiewicza, osobiście zaangażowanego w pozyskanie funduszy z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, dzięki którym zakupiona została nowoczesna, hybrydowa Toyota Auris. - W imieniu własnym oraz wszystkich tarnowskich policjantów serdecznie dziękuję za pomoc i wsparcie jakiego udzieliliście Państwo w ubiegłym roku naszym służbom. To dzięki niemu udało się zakupić taką ilość nowych, służbowych samochodów. Zapewniam, że będą one wykorzystywane przez nas do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i całego powiatu. To duże wzmocnienie i jednocześnie unowocześnienie tarnowskiego taboru – powiedział komendant miejski.

Info/foto: UMT

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.