poniedziałek, 18 lutego 2019 09:40

Mateusz Różański wicemistrzem Polski

Autor Manuel Langer

Zawodnik AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Różański po raz kolejny udowodnił swą przynależność do ścisłej czołówki polskich skoczków w dal. Podczas rozegranych w Toruniu 63. Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, broniący mistrzowskiego tytułu, 21-letni podopieczny trenera Jarosława Wałaszka rezultatem 7.77 m wywalczył wicemistrzostwo Polski, zdobywając równocześnie tytuł halowego młodzieżowego mistrza naszego kraju.

W pierwszej serii niedzielnego konkursu, Mateusz Różański uzyskał odległość 7.34 m, która dawała mu drugie miejsce za późniejszym mistrzem Polski, Tomaszem Jaszczukiem z AZS AWF Katowice (7.93 m). Drugą próbę tarnowianin miał przekroczoną, co kosztowało go spadek na czwartą pozycję. W kolejnym skoku, podopieczny Jarosława Wałaszka skoczył o dwa centymetry dalej niż na rozpoczęcie zmagań, czwartą próbę natomiast „spalił” i po czterech kolejkach klasyfikowany był na piątym miejscu. Srebrny medal zapewnił mu piąty skok, w którym zmierzono mu odległość 7.77 m (ostatnia próba zawodnika AZS PWSZ Tarnów znów była przekroczona).

Tytuł mistrzowski, jak już wspomnieliśmy, wywalczył Tomasz Jaszczuk, na trzeciej pozycji sklasyfikowany został natomiast o rok młodszy od naszego reprezentanta, Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska, który wynikiem 7.73 m ustanowił nowy rekord życiowy.

W toruńskich mistrzostwach startował także inny zawodnik AZS PWSZ Tarnów, Michał Derus. W eliminacyjnym biegu na 60 metrów, podopieczny trenera Piotra Kuczka z czasem 6.91 s uplasował się na trzecim miejscu, co pozwoliło mu na zajęcie dziesiątej pozycji w końcowej klasyfikacji.

Info/foto: UMT, Jarosław Wałaszek