poniedziałek, 11 marzec 2019 10:36

Słodkie urodziny Tarnowa

Napisał

Około tysiąca przedszkolaków pojawiło się 8 marca, na tarnowskim Rynku, by uczcić 689. urodziny miasta. Były śpiewy, balony i oczywiście słodkości.

Przedszkolaki wyruszyły spod pomnika Łokietka w stronę rynku wraz z historycznym orszakiem, któremu przewodził król Władysław Łokietek. Pod ratuszem został odczytany akt lokacyjny miasta oraz zaśpiewano piosenkę o Tarnowie.

– Dziękuję, że jesteście tutaj, że jesteśmy razem i możemy się z tych urodzin cieszyć – podkreślał prezydent Roman Ciepiela, zwracają się do najmłodszych tarnowian. Przedszkolaki na ręce włodarza miasta złożyły Tarnowowi życzenia i przekazały ręcznie robione kwiaty. – Życzymy naszemu miastu dalszego rozwoju we wszystkich dziedzinach oraz wielu nowych, małych mieszkańców, takich jak my – mówiły dzieci.

Tradycyjnie już do nieba poszybowały niebiesko-żółte balony z helem. Nie zabrakło również słodkich atrybutów związanych ze słodkimi urodzinami miasta. W tym roku były to czekoladowe babeczki, które trafiły do wszystkich dzieci.

Swoje urodziny na Rynku świętowała również roczna Maja, która 7 marca 2018 r. przyszła na świat. Z tej okazji otrzymała od miasta symboliczny czek na kwotę 1330 złotych.

Słodkie urodziny miasta to już tradycja. W tym roku zorganizowano je po raz dziesiąty

Info/foto: UMT

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.