wtorek, 12 marzec 2019 11:04

Tarnów: Budżet Obywatelski 2020 – spytaj urzędnika

Napisał

Można już zgłaszać propozycje do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Na realizację tych, które mieszkańcy pod koniec czerwca wskażą w głosowaniu, miasto przeznaczy blisko cztery miliony złotych.

Na zgłaszanie swoich propozycji mieszkańcy mają miesiąc - projekty będą przyjmowane do 12 kwietnia. Może to być na przykład budowa, modernizacja albo remont elementu miejskiej infrastruktury, takiego jak chodnik, ulica, boisko, plac zabaw czy skwer. Zgłaszać można również działania, mające na celu poprawę życia tarnowian oraz wydarzenia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, edukacyjnym czy sportowym. Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie na formularzu, zamieszczonym poniżej. Formularze muszą być wypełnione na komputerze, a nie odręcznie. Można je składać osobiście w siedzibach Urzędu Miasta Tarnowa: przy ulicy Nowej 4 i przy ulicy Mickiewicza 2 lub wysłać pocztą. Koszty realizacji jednego projektu muszą się mieścić w granicach pomiędzy 100 a 500 tysięcy złotych.

Projekty mogą zgłaszać wszyscy pełnoletni mieszkańcy miasta, posiadający czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Tarnowie oraz osoby, które ukończyły 16 lat i są użytkownikami Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji premium. Pomysłodawca musi zebrać pod swoim projektem co najmniej 100 podpisów mieszkańców, popierających jego inicjatywę. Lista projektów, dopuszczonych do głosowania, zostanie ogłoszona 3 czerwca, głosowanie potrwa dwa tygodnie, od 10 do 24 czerwca, a wyniki głosowania poznamy 28 czerwca.

Tak jak w latach ubiegłych, urzędnicy będą w razie potrzeby służyć autorom projektów informacjami, dotyczącymi między innymi możliwości realizacji, lokalizacji lub kosztów projektów. Konsultacje z pomysłodawcami poprowadzą pracownicy Zarządu Dróg i Komunikacji, Wydziału Infrastruktury Miejskiej, Wydziału Ochrony Środowiska, Wydziału Kultury, Wydziału Sportu i Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Wydziału Geodezji. Urzędnicy będą dyżurować w dni robocze, od 13 do 15, od dziś do 12 kwietnia, a wyjaśnienia będzie można uzyskać na spotkaniu, mailowo lub telefonicznie, pomogą też przy wypełnianiu formularza. Adresy i numery telefonów oraz nazwiska konsultantów można znaleźć w załączniku.

Wszelkie informacje, dotyczące można tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, a także formularze zgłoszeniowe do pobrania można znaleźć pod adresem: bo.tarnow.pl.

Info/foto: UMT

 

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.