piątek, 12 kwiecień 2019 10:59

Tuchów: Nalepka znów najlepszy

Napisała

6 i 7 kwietnia w Wiśle rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. Tuchowianin Maciej Nalepka reprezentujący na co dzień Integracyjny Klub Sportowy Jezioro Tarnobrzeg razem z Krzysztofem Żyłką obronili tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Obydwaj zawodnicy po raz kolejny potwierdzili wysoki poziom sportowy i nie dali szans krajowym rywalom wygrywając wszystkie mecze w turnieju.

Bardzo cieszy dobra forma Macieja, dla którego obecny sezon jest decydującym o kwalifikacjach paraolimpijskich – Tokio 2020. Po intensywnym okresie przygotowawczym i turniejach towarzyskich za granicą, tuchowski zawodnik już w maju zaprezentuje się w bardzo mocno obsadzonym turnieju w słoweńskim Lasko. Na koniec warto dodać, że w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego opublikowanym kilka dni temu Maciej Nalepka zajmuje dziesiąte miejsce.

Inf. UG Tuchów

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.