niedziela, 14 kwiecień 2019 17:21

Zakliczyn: Rusza budowa hali sportowej w Gwoźdźcu

Napisała

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak podpisał umowę z firmą Neobud z Rożnowa, która wygrała przetarg na budowę hali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu.

Koszt inwestycji to 3 mln 580 tys. zł. Samorząd pozyskał prawie 1,6 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace budowlane w Gwoźdźcu właśnie się rozpoczynają. Termin zakończenia robót określono na 31 sierpnia 2020 roku.
Powstanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna z zapleczem szatniowo-socjalnym. Z nowej infrastruktury sportowej będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale także cała społeczność lokalna. Hala będzie ogólnodostępna i nie będzie miała charakteru komercyjnego.

Dodajmy, że do tej pory uczniowie ZSPiP w Gwoźdźcu lekcje z wychowania fizycznego mają w niewielkiej sali na parterze szkoły. Na zajęcia sportowe udają się też do oddalonego 350 metrów od szkoły boiska piłkarskiego klubu Pogórze Gwoździec.

materiały prasowe

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.