niedziela, 14 kwiecień 2019 18:08

Tarnów: Biegali na „Marcince”

Napisała

W sobotę, 6 kwietnia w Parku Biegowym „Marcinka” na Górze Świętego Marcina w Tarnowie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Grand Prix w biegach przełajowych. Na starcie obu imprez stanęło 320 zawodniczek i zawodników.

W odbywających się pod patronatem prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików wystartowało 74 młodych biegaczy (rocznik 2004 i młodsi) z Małopolski i Podkarpacia, rywalizujących na czterech dystansach.
W biegu na 1500 metrów młodziczek najszybsza okazała się Alicja Magdoń z Resovii Rzeszów – 5.58 min, wyprzedzając Nikolę Nagięć z Wieliczanki – 6.03 min oraz Victorię Puk ze Stali Nowa Dęba – 6.08 min. Spośród zawodniczek gospodarzy najlepsza okazała się Oliwia Michoń z AZS PWSZ Tarnów, która z czasem 6.35 min, sklasyfikowana została na jedenastej pozycji. Rywalizacja na dystansie o kilometr dłuższym zakończyła się natomiast sukcesem Julii Makuch z LKS Brzezina Osiek – 10.34 min, w pokonanym polu zostawiając Gabrielę Urbańską ze Stali Nowa Dęba – 10.43 min oraz Magdalenę Ciupińską z UKS Tempo 5 Przemyśl – 10.47 min. Na siódmym miejscu linię mety minęła najszybsza z tarnowianek, Martyna Dzierwa (MLUKS Tarnów) – 11.39 min.

Zmagania młodzików mających do pokonania dystans 2000 metrów zakończyły się sukcesem Adriana Marka z Wieliczanki – 7.29 min, za którego plecami linię mety minęli Piotr Ciężkowski z Cracovii 1906 Kraków – 7.32 min oraz Jakub Chudzik z UKS Tiki-Taka Kolbuszowa – 7.34 min. Jako ósmy na mecie zameldował się natomiast najlepszy zawodnik z naszego miasta, Miłosz Wróbel z MLUKS Tarnów – 8.02 min. Dystans 3000 metrów najszybciej pokonał Wiktor Zięba z UKS Tiki-Taka Kolbuszowa – 12.25 min, wyprzedzając Jana Mokrzyckiego ze Stali Nowa Dęba – 12.30 min oraz Adriana Pempusia z UKS Tempo 5 Przemyśl – 12.31 min. Jedyny startujący w tym biegu tarnowianin, Paweł Czapkowicz z AZS PWSZ Tarnów, z czasem 12.52 min uplasował się na piątej pozycji.

W Grand Prix reprezentanci naszego miasta wywalczyli dwanaście medali: pięć złotych, sześć srebrnych i brązowy. Najszybsi w swoich kategoriach wiekowych okazali się: Adrianna Batko, Katarzyna Siudut, Oliwia Jaworska, Izabela Skalak oraz Emil Maj, drugie miejsca zajęli: Julia Robak, Maja Libera, Patrycja Szołtysik, Sara Drwal, Jakub Molczyk (wszyscy MLUKS Tarnów) i Weronika Brachucy (AZS PWSZ Tarnów), na trzeciej pozycji rywalizację zakończyła natomiast Joanna Szylar (MLUKS Tarnów).

Inf. i foto: (sm)/ UM w Tarnowie

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.