niedziela, 14 kwiecień 2019 18:33

18 medali tarnowskich karateków

Napisała

Ponad dwieście zawodniczek i zawodników z czternastu klubów z południowej Polski rywalizowało w niedzielę 7 kwiatnia, w odbywającej się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Shihana Wiesława Gwizda, Lidze Karate Shinkyokushin.

Organizatorem zawodów był Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin Karate, a rywalizacja w nich odbywała się w formułach kata, kumite oraz kumite plus z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.

Gospodarze wywalczyli w niedzielnym turnieju osiemnaście medali: sześć złotych, pięć srebrnych i siedem brązowych. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Nosal, triumfując w kumite i w kata. Dwa medale wywalczyły także: Zuzanna Dymon i Julia Hajek, zajmując drugie miejsca w kumite i trzecie w kata.

Złote medale wywalczyli ponadto: Kornelia Korzec, Aleksandra Obal, Amelia Zegar oraz Eryk Dyngosz, drugie lokaty zapewnili sobie: Maja Stasiowska, Karol Kawik i Kamil Żurawski, a na trzecich pozycjach sklasyfikowani zostali: Oliwia Gadecka, Paulina Nytko, Bartłomiej Augustyn, Mateusz Kawik i Jakub Ostręga. Wszystkie te medale reprezentanci TKS Kyokushin Karate zdobyli w kumite.

Inf i foto: (sm)/UM w Tarnowie

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.