niedziela, 14 kwiecień 2019 18:53

Tarnów: Nauczyciele nie stracą na strajku?

Napisała

Od kilku tygodni nie cichną pytania o wynagrodzenia dla nauczycieli, którzy zdecydowali się wziąć udział w strajku. Jak już informowaliśmy był to jeden z tematów marcowej rozmowy prezydenta Tarnowa z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Józef Sadowski, prezes zarządu tarnowskiego oddziału ZNP, prosił wówczas, aby władze miejskie pomyślały nad rekompensatą nauczycielom części poborów, które stracą za godziny nieprzepracowane podczas akcji strajkowej. Część samorządów deklaruje bowiem wyrównanie wynagrodzeń poprzez nagrody lub dodatki motywacyjne. Urząd Miasta Tarnowa przekaże jednostkom oświatowym pełną wcześniej zaplanowaną pulę środków, przeznaczoną na wypłatę majowych wynagrodzeń dla nauczycieli.

- Środki, które zostały zaplanowane na tegoroczne wynagrodzenia dla nauczycieli pozostaną na niezmienionym poziomie. Transza przeznaczona na majowe wynagrodzenia zostanie przekazana do szkół i przedszkoli zgodnie z przyjętym planem finansowym – mówi Roman Ciepiela.

Inf. (lb)/ UM Tranów

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.