czwartek, 23 maj 2019 16:14

Żabno: Niezwykła gratka dla miłośników kolei parowej

Napisała

29 września z Tarnowa do Żabna wyruszy pociąg retro. Organizatorem przejazdów w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.

Zabytkowy parowóz przejedzie do Żabna w niedzielę 29 września. Pokonanie szlaku dawnej „szczucinianki” zajmie ok. 2 godziny. Skład historycznych wagonów z lat 30-60. XX wieku pociągnie lokomotywa parowa Ty2-911 z 1943 roku lub Ty42-107 z 1946 roku i skład.

Uczestnicy podróży będą mogli po raz pierwszy przejechać pociągiem retro na fragmencie linii kolejowej z Tarnowa do Szczucina, na której zlikwidowano pociągi pasażerskie w 2000 roku. Zaplanowano dwa kursy pociągu retro – do wyboru kurs poranny i popołudniowy. W ramach akcji odbędzie się program aktywizujący przygotowany we współpracy z lokalnymi samorządami. W pociągu i na stacjach pojawia się animatorzy w historycznych strojach z przełomu XIX i XX wieku. Będzie możliwość skorzystania z oferty wagonu barowego i posłuchać koncertu zespołu muzycznego w trakcie przejazdu.

Szczegółowy program atrakcji będzie można znaleźć na stronie kolejegalicyjskie.pl.

Inf. i foto: org.

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.