czwartek, 23 maj 2019 16:19

Tarnów: Zabytkowe auta znów na szlaku

Napisała

Automobilklub Tarnowski po raz kolejny zapewni mieszkańcom Tarnowa, powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego dawkę emocji podczas II rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych 2019.
Zawody odbędą się w dniach 23-26 maja. Trasa rywalizacji przebiegać po pięknych okolicach powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego. Podczas tegorocznej imprezy oprócz licznych konkurencji sportowych, nie zabraknie atrakcji turystycznych i krajobrazowych. Nie lada gratką dla uczestników mistrzostw będzie próba sportowa na zamkniętym odcinku ulicy w samym centrum miasta Tarnowa.

W piątek 24 maja zabytkowe pojazdy przejadą przez piękne kolorowe Zalipie. Uczestnicy zwiedzą też jedyne w Polsce Muzeum Drogownictwa w Szczucinie i zabytkową synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej. W sobotę 25 maja będą mogli bez biletów zwiedzić tarnowskie muzea oraz podziwiać dolinę Dunajca i Wysokie Tatry z wieży widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej.

Sobotnia trasa rajdu przebiegać będzie malowniczymi szlakami Pogórza Rożnowskiego i Ciężkowickiego.

Organizatorem rajdu jest Automobilklub Tarnowski.

Inf. i foto: org.

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.