Dla niepełnosprawnych dzieci Wyróżniony

poniedziałek, 27 listopad 2017 15:57

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (OREW) będzie mieścił się na II piętrze wyremontowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego budynku przy ul. Zbylitowskiej 9a. Obecnie trwają tam prace remontowe i wykończeniowe. Otwarcie placówki planowane jest na styczeń przyszłego roku. Działalność OREW w przyszłości będzie pokrywana z subwencji oświatowej.

Utworzenie ośrodka pozwoli na kontynuację obowiązku szkolnego i nauki dzieci, które uczęszczają do Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Kolorowy Zakątek” przy PSONI-koło w Tarnowie, działającego tam od marca tego roku. - Powstanie placówki to wynik rozmów z rodzicami i ich oczekiwań. Dostępność takich miejsc jest bardzo ograniczona, a potrzeby ciągle rosną. Dodatkowo dziecko kończąc przedszkole, zostaje w tym samym budynku, co pozwala mu się zdecydowanie szybciej zaadoptować. Utworzenie takiej placówki jest po prostu koniecznością – podkreśla Agata Murczek, wicedyrektor Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Kolorowy Zakątek”.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy działający przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - koło w Tarnowie umożliwi dzieciom i młodzieży do 25. roku życia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.  Uczniowie będą uczestniczyć  w zajęciach rewalidacyjno – wychowawczych co zapewni kompleksową i wielodyscyplinarną pomoc z zakresu rehabilitacji, rewalidacji, terapii logopedycznej i psychologicznej. Zajęcia będą odbywać się w małych grupach, co pozwoli na indywidualne podejście do każdego ucznia.
Info/foto: miasto Tarnów

(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA